recepcja@hotelstyl70.pl +48 32 449 30 00
 • Jak wybrać najlepszą salę weselną?

  Jak wybrać najlepszą salę weselną?

  Kilka sprawdzonych porad przed wyborem miejsca na przyjęcie weselne

  Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Nic więc dziwnego, że decydując się na zorganizowanie przyjęcia weselnego, młode pary dokładają wszelkich starań, aby znaleźć jak najlepsze miejsce na uczczenie tego niezapomnianego wydarzenia. Rezerwacja sali weselnej to, zaraz po ustaleniu daty ślubu, pierwszy krok w długich przygotowaniach do przyjęcia. Nierzadko terminy wynajmu są tak napięte, że za lokalem spełniającym wszystkie nasze wymagania trzeba rozglądać się już na 1,5 roku przed planowaną uroczystością.

  W ostatnich czasach sale weselne powstają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Planujący ślub mogą wybierać wśród domów weselnych, wybudowanych specjalnie z myślą o organizacji imprez okolicznościowych, a także wśród eleganckich sal restauracyjnych i hotelowych, jak ma to miejsce w przypadku Hotelu Styl 70. Ciągłym zainteresowaniem cieszą się również tradycyjne, coraz częściej odnawiane sale weselne w lokalnych Domach Kultury czy remizach strażackich. Te ostatnie właśnie często przeważają nad nowymi obiektami możliwością pomieszczenia większej liczby gości oraz smacznymi, domowymi daniami przygotowywanymi na miejscu w kuchni obiektu.

  Wielkość sali

  sala-weselna_4
  Liczba gości, jaka może bawić się w danej sali weselnej, jest zatem jednym z najważniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze właściwego miejsca na przyjęcie weselne. Musimy pamiętać o tym, że choćby sala była jak najbardziej elegancka i wytworna, to nie powiększy swoich rozmiarów. Jeśli zatem planujemy zaprosić na wesele około 100 gości, a liczymy nawet, że będzie ich więcej, sala mieszcząca do 80 osób nie będzie dobrym wyborem. Musimy zapewnić swoim gościom przestrzeń do spokojnych rozmów przy stolikach oraz komfortowej zabawy na parkiecie, nie narażając ich na nieprzyjemny ścisk. Podobnie jest w przypadku zespołu muzycznego. Jeśli decydujemy się wynająć kapelę muzyczną złożoną z większej liczby członków, np. pięciu, to większa sala będzie dla nich gwarancją wygodnej i, co ważne, bezpiecznej gry. A najlepszym rozwiązaniem będzie w takim wypadku poszukanie sali weselnej wyposażonej w scenę. Przełoży się to na maksymalny komfort pracy dla zespołu, a gościom da większą swobodę w tańcu. Sale z wbudowaną sceną charakteryzują się również dobrą akustyką, co wpływa bezpośrednio na lepszą jakość brzmień muzycznych.

  Gotowanie, nie odgrzewanie

  sala-weselna_3
  Kolejnym istotnym czynnikiem przy wyborze sali weselnej jest wyposażenie jej w kuchnię. Robiąc rozeznanie wśród lokali, dopytajmy, czy jedzenie jest przygotowywane na miejscu, czy poza salą, a w kuchni sali weselnej jedynie odgrzewane. To naprawdę ważna kwestia, gdyż nierzadko firmy cateringowe przywożą do lokalu weselnego wcześniej przygotowane posiłki, które na sali weselnej są tylko podgrzewane. Naprawdę warto postarać się o to, aby dania były przygotowywane na miejscu, w kuchni lokalu weselnego, nic bowiem nie smakuje tak, jak świeże, domowe i ciepłe posiłki.

  Uff, jak gorąco

  Trzecim spośród najistotniejszych kryteriów podczas wyboru sali na wesele jest, oczywiście, klimatyzacja. To szczególnie istotny czynnik dla par, które decydują się na ślub w letnich, gorących miesiącach. Dziś klimatyzowane lokale są już raczej normą, niemniej jednak warto o to zapytać obsługę przed podjęciem ostatecznej decyzji, aby potem uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

  Kilka innych drobiazgów

  sala-weselna_2
  Jak dla mnie to trzy najważniejsze czynniki decydujące o tym, czy sala weselna jest odpowiednia dla danej pary. Są decydujące, gdyż nie da się w ich przypadku pójść na kompromisy – zbyt mała sala weselna nie powiększy się, a brak klimatyzacji nie sprawi, że nagle w upalny dzień lokal będzie przyjemnie chłodny. Oczywiście warto również zwrócić uwagę na inne szczegóły – czy sala weselna jest ładna, przyjemna dla oka, pamiętajmy jednak o tym, że niektóre mankamenty można wyretuszować piękną dekoracją i oryginalnym wystrojem. Ważna jest również kwestia dostępnych na sali stołów – według mnie najlepiej sprawdzają się na weselu stoły okrągłe, nie podłużne. W przypadku stołów okrągłych wszyscy goście mogą porozmawiać ze sobą z łatwością, a nie tylko z sąsiadami obok czy z naprzeciwka. Ponadto stoły okrągłe znacznie lepiej prezentują się w ostatecznym ustawieniu i same w sobie są ozdobą sali. Nie zapomnijmy również o tym, aby lokal miał dostępne dla gości toalety, specjalnie wydzielone miejsce dla palaczy, a dla dzieci kącik zabaw. Warto także wziąć pod uwagę i to, aby sala dysponowała specjalnym pomieszczeniem, najlepiej monitorowanym, gdzie młoda para będzie mogła przechować na czas przyjęcia otrzymane prezenty. Wybierzmy wreszcie taką salę, która nie będzie zbyt bardzo oddalona od miejsca zamieszkania pary młodej i gości weselnych – ten fakt będzie z pewnością doceniony już na końcu, gdy zmęczeni goście zaczną opuszczać przyjęcie. A o gości przybyłych z daleko warto zatroszczyć się, wynajmując im noclegi w lokalu weselnym – pokoje hotelowe to kolejna ważna cecha dobrej sali weselnej.

  Wybierając salę weselną, trzeba mieć na uwadze wiele detali. Pamiętajmy jednak o tym, że organizując wesele, musimy myśleć przede wszystkim o naszych gościach, gdyż to dla nich właśnie przygotowujemy przyjęcie weselne.

  Restauracja Hotelu Styl 70 organizuje eleganckie przyjęcia weselne dopasowane do indywidualnych potrzeb Pary Młodej. Bogate doświadczenie w organizacji przyjęć okolicznościowych, smaczne, domowe jedzenie, fachowa i miła obsługa oraz komfortowa sala dla 100 gości, a także doskonała lokalizacja to najważniejsze atuty Hotelu Styl 70. Zapraszamy serdecznie wszystkie Pary Młode ze Śląska i okolic, jak również z dalszych regionów kraju.

  Dodaj komentarz