recepcja@hotelstyl70.pl +48 32 449 30 00
 • Pszczyna jako popularne miejsce na wesele w plenerze

  Pszczyna jako popularne miejsce na wesele w plenerze

  Każda Para Młoda pragnie, aby dzień ich Ślubu należał do najpiękniejszych momentów w życiu. Pomaga w tym nie tylko sama ranga ceremonii zaślubin, ale również planowana w najdrobniejszych szczegółach oprawa przyjęcia weselnego. Oryginalnym rodzajem takiego przyjęcia jest wesele w plenerze. Nie należy on już do takiej rzadkości jak jeszcze kilka lat temu. Plenerowe wesele wymaga od nowożeńców o wiele więcej zaangażowania i lepszej organizacji niż tradycyjne przyjęcie. Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca. Pszczyna, jako Perła Górnego Śląska, oferuje Młodym Parom wiele malowniczych i urokliwych zakątków, wprost stworzonych na wesele w plenerze i ślubną sesję plenerową.

  Na co zwrócić uwagę, planując wesele plenerowe?

  Wesele w plenerze to dosyć trudne przedsięwzięcie. Nawet jeżeli zaplanujemy każdy jego najdrobniejszy szczegół, to w tym najważniejszym dniu Ślubu wystarczy jeden czynnik, który może popsuć nasze przygotowania. Jest nim, oczywiście, pogoda. Wesele plenerowe najczęściej urządzane jest w ciepłych porach roku, na wiosnę i w lecie, jednak i wówczas nie możemy mieć pełnej gwarancji, że aura będzie dla nas pomyślna. Dlatego warto wesele w plenerze zorganizować pod dużym, białym namiotem. Lub przynajmniej mieć go w pogotowiu na wypadek nagłego załamania się pogody.

  Dobrym miejscem do organizacji plenerowego przyjęcia weselnego jest zielony teren przed obiektem, który pomaga nam w przygotowaniach tej uroczystości – hotelem, restauracją, zamkiem, pałacem, domem weselnym. To dobre zabezpieczenie, ponieważ zawsze istnieje możliwość przeniesienia zabawy do wnętrza budynku w sytuacji zmieniającej się aury czy w momencie zapadnięcia zmroku i spadku temperatury. Jest to również praktyczne rozwiązanie, jeśli chodzi o zaplecze kuchenne i gastronomiczne oraz obsługę wesela znajdującą się na miejscu.

  garden-wedding

  Aby wesele było plenerowe, nie trzeba od razu urządzać go w całości pod gołym niebem. Można przenieść jedynie część uroczystości na zewnątrz i tylko na pewien czas. To wskazane urozmaicenie dla gości i też sprzyjająca chwila dla obsługi do posprzątania sali, odświeżenia oraz uzupełnienia stolików o dania i napoje. Dobrą okazją do tego jest chociażby pokaz sztucznych ogni (popularny zwłaszcza podczas wesel organizowanych w okresie zimowym), atrakcja wypuszczania gołębi czy lampionów przez gości lub turniej rycerski w przypadku przyjęć weselnych odbywających się na zamkach.

  Wesele plenerowe w Pszczynie

  Pszczyna to dobre miejsce na wesele w plenerze. Miasto nie bez powodu nazywane jest Perłą Górnego Śląska i zielonymi płucami Śląska. Wielość różnorodnych zabytków i miejsc przesiąkniętych bogatą historią sprawiają, że Pszczyna niezmiennie cieszy się wśród Młodych Par dużą popularnością. Miasto wybierane jest przez narzeczonych jako miejsce na przyjęcie weselne oraz romantyczne sesje plenerowe. Młodzi Państwo mają do wyboru między innymi:

  • stylowe wnętrza czołowego obiektu w Pszczynie, czyli Muzeum Zamkowego, ale również dworu Ludwikówka
  • rustykalne scenerie Zagrody Wsi Pszczyńskiej
  • odrestaurowane zabytkowe domy i kamienice
  • unikalną Zagrodę Żubrów

  Zamek Pszczyński udostępnia nawet swoje wnętrza Młodym Parom pragnącym zorganizować w nich iście królewską ślubną sesję fotograficzną. Pszczyna, pomimo że jest miastem powiatowym, posiada wiele sielskich i malowniczych zielonych zakątków. Bliskość lasów, obecność jednego z najpiękniejszych górnośląskich Parków – Parku Pszczyńskiego z licznymi alejami, stawami i estetycznymi zabudowaniami stanowią urokliwe tło dla ślubnych zdjęć. Atrakcyjność Pszczyny jako wymarzonego miejsca na wesele w plenerze wynika również z popularności okolicznych miejscowości. Warto tu wspomnieć chociażby o Jeziorze Goczałkowickim, równie chętnie wykorzystywanym jako miejsce plenerowych sesji.

  pszczyna-zamek

  Wesele plenerowe w Hotelu Styl 70

  Nasz Hotel, oprócz tradycyjnych przyjęć weselnych, organizuje również wesela plenerowe. Pozwala na to dobra lokalizacja obiektu. Niewielka odległość do najważniejszych miast regionu ułatwia dojazd do Hotelu. Jednocześnie obiekt znajduje się w zacisznej okolicy, otoczony 2 hektarami zielonych terenów. Park, staw oraz tereny leśne są doskonałym miejscem na zorganizowanie plenerowej uroczystości weselnej, jak i ślubnej sesji fotograficznej. Zaplecze gastronomiczne, jakim jest Restauracja Hotelu, ułatwi organizację plenerowego przyjęcia. Atutem Restauracji jest regionalna, śląska kuchnia, tak charakterystyczna dla Pszczyny.

  hotel-plener

  Zapraszamy serdecznie wszystkich narzeczonych do zapoznania się z ofertą weselną Hotelu Styl 70. Zachęcamy do osobistego kontaktu z naszą obsługą.

  Źródło zdjęć: flickr.com, pixabay.com, Wikipedia

  Dodaj komentarz