recepcja@hotelstyl70.pl +48 32 449 30 00
 • Integracyjne imprezy firmowe – czy warto je organizować?

  Integracyjne imprezy firmowe – czy warto je organizować?

  Praca zawodowa stanowi 1/3 część naszego życia. To naprawdę sporo. Pracownicy, ale też i kadra zarządzająca coraz częściej zdają sobie sprawę z wpływu atmosfery panującej w miejscu pracy na jakość wykonywanych obowiązków, motywację do działania czy nawet nastawienie zatrudnionych do firmy. Warto zatem podjąć działania, które sprawią, że ogólne morale w firmie zostaną wzmocnione, a pracownicy z większą chęcią będą rozpoczynać kolejny dzień w pracy. Pomocne w osiągnięciu tego celu okazują się integracyjne imprezy firmowe. Jakie inne zamierzenia mają spełniać?

  Team building, czyli integracja na zawodowym szczeblu

  Najprościej rzecz ujmując, imprezy firmowe mają służyć integracji, a zatem zacieśnieniu więzi między ludźmi. W kontekście zawodowym powinna ona przebiegać w kilku kierunkach: na linii pracownik – pracownik (różnych działów i szczebli), pracownik – szef i szef – pracownik. Pracownicy w niezobowiązującym otoczeniu, jakim jest impreza firmowa, powinni lepiej się poznać, a szef nawiązać ze swoimi podwładnymi bardziej bezpośredni kontakt. Współpracownicy, wychodząc poza zawodowe otoczenie, na neutralny grunt, mogą odkryć przed kolegami i koleżankami swoje pasje i zainteresowania, porozmawiać na tematy niezwiązane z pracą. Imprezy firmowe często sprzyjają temu, że rozmawiamy z ludźmi, z którymi w biurze nie nawiązaliśmy żadnego kontaktu, ponieważ ze zdziwieniem odkrywamy, że wiele nas z nimi łączy.

  A co z integracją między szefem a podwładnym? Szef, bacznie obserwując pracowników podczas imprezy firmowej, widząc ich zaangażowanie i uczestnictwo w przygotowanych zadaniach, konkurencjach czy zabawach, lepiej poznaje swoją kadrę. Jeśli jest czujnym i spostrzegawczym obserwatorem, dostrzeże w pracownikach nowe cechy, uzmysłowi sobie ich mocne i słabe strony. To z kolei pomoże mu nieco przeorganizować strukturę przedsiębiorstwa. Wykorzystując wnioski z analizy, być może zmieni konkretnym pracownikom zakres ich obowiązków, tak aby jak najlepiej mogli oni wykorzystać swój talent – uczyni to oczywiście dla ich satysfakcji i zadowolenia z pracy, jak i dla korzyści całej firmy.

  Integracja pomaga nie tylko lepiej się poznać, ale także ułatwia wzajemną komunikację, a jest to jeden z najważniejszych czynników dobrej współpracy zawodowej. Konflikty i niedomówienia zdarzają się w każdej firmie i najlepiej rozwiązywać je na niezobowiązującym, neutralnym gruncie, a są nim z całą pewnością imprezy integracyjne.

  Zgrany i zmotywowany zespół

  Drugim nadrzędnym celem imprez firmowych jest motywacja pracowników. Do czego? Do pracy, do działania, angażowania się w sprawy firmy. Zmotywowany pracownik to ten, który utożsamia się z przedsiębiorstwem, traktuje je jako wspólne dobro całego zespołu i chce pracować z zaangażowaniem dla osiągnięcia zbiorowego celu. Silna motywacja pracowników sprzyja zatem ich lojalności względem firmy, wpływa na poczucie ich misji względem niej. Ale nie tylko. Wzmacnia również solidarność pracowników względem siebie. Poznając się lepiej i traktując miejsce pracy jako wspólny pożytek, są bardziej odpowiedzialni za wykonywane obowiązki. Imprezy firmowe, organizowane regularnie, a nie jedynie od czasu do czasu, wspierają budowanie zgranego zespołu.

  integracja-firmy_2

  Z pożytkiem dla firmy

  W ostatecznym bilansie integracyjne imprezy firmowe sprzyjają celom przedsiębiorstwa. Szef postrzegany jest jako ten, któremu zależy na „higienie umysłu” swoich pracowników, na oderwaniu ich od codziennych obowiązków zawodowych. Firma natomiast tworzy wizerunek przyjaznego przedsiębiorstwa dbającego o jak najlepszą atmosferę w pracy i zadowolenie pracowników. Cykliczne imprezy integracyjne przynoszą zatem nie tyle korzyści doraźne, ile długofalowe, ich pozytywne rezultaty widoczne są po pewnym czasie.

  imprezy-firmowe-hotel-styl70_2

  Gokarty czy konferencja?

  Jakie formy może przybrać takie firmowe, integracyjne spotkanie? Wszystko zależy od funduszy przedsiębiorstwa przeznaczanych na ten cel. Popularne są wszelkiego rodzaju zawody rozbudzające w pracownikach ducha rywalizacji, np. zabawy team buildingowe, gry scenariuszowe czy paintball. Ponadto pracodawcy często organizują dla pracowników wyjazdowe szkolenia lub konferencje, łącząc je z rozrywkowymi formami spotkań firmowych, np. piknikami lub wieczorami tematycznymi.

  imprezy-firmowe-hotel-styl70

  Integracyjne spotkania firmowe w Hotelu Styl 70

  Wykorzystując wszystkie możliwe udogodnienia naszego obiektu, oferujemy Państwu różne formy spotkań firmowych. Proponujemy zarówno plenerowe zabawy integracyjne, jak i kolacje dla pracowników połączone z występami artystycznymi. Organizujemy imprezy tematyczne z udziałem profesjonalnych aktorów i artystów (np. PRL, Dziki Zachód) oraz zawody team buildingowe, m.in. gigantyczne piłkarzyki czy łucznictwo. Wykorzystując rozległe tereny zielone wokół Hotelu, przygotowujemy również pikniki oraz imprezy grillowe.

  imprezy-firmowe-hotel-styl70_1

  Zachęcamy serdecznie do bliższego zapoznania się z ofertą dla firm Hotelu Styl 70.

  Źródło zdjęć: Hotel Styl 70, pexels.com

  Dodaj komentarz