recepcja@hotelstyl70.pl +48 32 449 30 00
 • Jak zorganizować szkolenie firmowe?

  Jak zorganizować szkolenie firmowe?

  Szkolenie firmowe to doskonały sposób na poszerzenie wiedzy pracowników z dziedziny ważnej dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Coraz częściej organizowanie szkoleń i konferencji połączone jest również z rekreacją sprzyjającą integracji pracowników i kadry zarządzającej. Powodów do zorganizowania szkolenia w firmie może być wiele – zatrudnienie większej liczby personelu, zmiany kadrowe w wyższych strukturach firmy, przekazanie wiedzy z zakresu nowych technologii i usług wykorzystywanych w codziennej pracy lub usprawnień wprowadzanych w przedsiębiorstwie. Jakie miejsca okazują się najlepsze na tego typu eventy i co należy wziąć pod uwagę, chcąc zorganizować efektywne szkolenie firmowe?

  W firmie czy „na wyjeździe”?

  Wybór miejsca okazuje się sprawą kluczową. Zależy ono od charakteru szkolenia – jego założeń, liczby uczestników czy długości jego trwania. Jeśli szkolenie ma być krótkie i nie chcemy łączyć go z atrakcjami sprzyjającymi integracji uczestników, wówczas do zorganizowania spotkania wystarczy nam siedziba firmy. Coraz częściej jednak osoby organizujące szkolenia decydują się na wynajęcie zewnętrznych sal konferencyjnych lub nawet rezerwację miejsc noclegowych w kompleksach hotelowych, które obsługują tego typu spotkania w sposób całościowy. Nie tylko zapewniają one nocleg i wyżywienie dla uczestników szkoleń, ale mają także na swoim wyposażeniu nowoczesne sale konferencyjne z potrzebnym sprzętem. Ponadto pracownicy działów rezerwacji grupowych pomagają w zorganizowaniu dodatkowych atrakcji integracyjnych. Szkolenie poza siedzibą firmy to także dobre rozwiązanie dla samych pracowników. Neutralne miejsce pozwala na większy relaks i pomaga zdystansować się względem spraw firmowych i codziennej pracy, sprzyja większej otwartości i kreatywności pracowników.

  Dojazd i wyposażenie sali konferencyjnej

  Jeśli decydujemy się na szkolenie firmowe „na wyjeździe”, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przy planowaniu dłuższego pobytu, np. dwudniowego, miejsce szkolenia może być nieco bardziej oddalone od siedziby firmy. Jednak nie może być zbyt daleko, aby pracownicy nie tracili cennego czasu na dojazd. W przypadku, gdy szkolenie zaczyna się od wczesnego ranka, warto zadbać o nocleg w przeddzień spotkania – to korzystna opcja dla pracowników, którzy muszą dojechać na miejsce z daleka.

  Szkolenie powinno odbywać się w komfortowych warunkach zarówno dla pracowników, jak i prowadzących, dlatego wcześniej należy dowiedzieć się, czy obiekt dysponuje salą konferencyjną, co znajduje się na jej wyposażeniu, ile uczestników może ona pomieścić i w jakiej konfiguracji ustawiane są w niej stoły i krzesła. Nieodłączną częścią ustawienia sali powinien być bufet – w trakcie kilkugodzinnego szkolenia jego uczestnicy z pewnością będą chcieli napić się w przerwie kawy lub zjeść drobny posiłek.

  sala-konferencyjna

  Noclegi i zajęcia rekreacyjne

  Dłuższe szkolenia na pewno będą wymagać rezerwacji noclegu, dlatego warto znaleźć miejsce dysponujące nie tylko nowoczesną salą konferencyjną, ale również komfortową bazą noclegową. Wygodne łóżka, czyste i schludnie urządzone pokoje czy dostęp do Wi-Fi oraz możliwość wykupienia śniadania to podstawowe udogodnienia, jakie hotel winien zapewnić szkoleniowcom. Nie bez znaczenia pozostaje również dostęp do zaplecza SPA & Wellness na terenie hotelu, które umożliwia regenerację sił po ciężkim dniu. Jednak nie koniec na tym. Często oferta dla firm obejmuje także pomoc w zorganizowaniu w ramach szkolenia imprez plenerowych i integracyjnych dla firm. To wcielanie coraz popularniejszej idei work-life balance i łączenie merytorycznej części szkolenia z działaniami integracyjnymi i rekreacyjnymi. Relaksacji pracowników po szkoleniu mogą służyć dodatkowe aktywności, np. wspólne grillowanie, tematyczne imprezy wieczorne, masaże i zabiegi SPA, gry i zabawy integracyjne czy sporty ekstremalne. Zarówno szkolenie, jak i późniejszy odpoczynek mają służyć efektywnemu rozwojowi pracowników.

  restauracja MaxiMa_male

  Hotel Styl 70 – miejsce przyjazne szkoleniowcom

  Hotel Styl 70 jest jednym z miejsc oferującym firmom kompleksową obsługę szkoleń, począwszy od nowoczesnego, w pełni wyposażonego zaplecza konferencyjnego, przez komfortową bazę noclegową i gastronomiczną, aż po doskonałą lokalizację Hotelu i rozbudowaną infrastrukturę pozwalającą na zorganizowanie dodatkowych imprez plenerowych oraz integracyjnych. Co istotne, Hotel posiada doskonałą lokalizację przy DK1 (na przecięciu tras Warszawa – Katowice – Bielsko-Biała – Cieszyn i Oświęcim – Rybnik). Dzięki temu uczestnicy spotkania bez trudu dotrą na miejsce z różnych stron województwa lub kraju.

  Do dyspozycji uczestników szkoleń są 2 sale konferencyjne: jedna mniejsza MiniMa dla 10-15 osób i większa przeznaczona dla aż 100 osób. Na wyposażeniu sal znajdują się nowoczesne narzędzia konferencyjne: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart, nagłośnienie, zaciemnienie, wskaźnik laserowy, Internet oraz przedłużacze. Dodatkowo przy sali konferencyjnej znajduje się foyer z zapleczem sanitarnym do dyspozycji uczestników spotkania.

  foyer

  Dzięki różnym konfiguracjom ustawienia sali pomieszczenie można z łatwością dostosować do liczby uczestników oraz charakteru szkolenia. I tak np. ustawienie szkolne będzie optymalne podczas szkoleń wymagających sporządzania przez uczestników notatek ze spotkania, ustawienie teatralne sprawdzi się natomiast w czasie szkoleń prowadzonych w formie luźnych wykładów. W szkoleniach wymagających większego zaangażowania uczestników i wykonywania przez nich zadań integracyjnych najkorzystniejsze będzie ustawienie w podkowę. Podczas szkoleń do dyspozycji Gości jest bufet z napojami i drobnymi przekąskami. Oto propozycje menu przerw na kawę przygotowane przez Hotel:

  przerwa_kawowa

  Bogata i różnorodna infrastruktura Hotelu pozwala na połączenie części merytorycznej szkoleń z plenerowymi i integracyjnymi atrakcjami. W tym celu do dyspozycji Gości są: sala restauracyjna oraz tereny zielone wokół Hotelu. Doskonałym miejscem do zorganizowania imprez plenerowych jest osobny budynek w sąsiedztwie Hotelu – Domek Myśliwski. W ofercie dla szkoleniowców znajdują się również kolacje dla pracowników, wieczory tematyczne czy zabawy team buildingowe, np. paintball. Długoletnie doświadczenie Hotelu Styl 70 w organizowaniu szkoleń dla firm zaowocowało przyznaniem mu Certyfikatu „Miejsce przyjazne szkoleniowcom” w kategoriach: sale szkoleniowe, pokoje oraz rekreacja, czyli we wszystkich najważniejszych elementach potrzebnych do przygotowania rozbudowanej wersji szkolenia firmowego.

  impreza-plenerowa

  Zapraszamy serdecznie wszystkie firmy ze Śląska i okolic do zapoznania się ze szczegółową ofertą szkoleniową naszego Hotelu. Obecnie przygotowaliśmy dla Państwa wiosenną ofertę konferencyjną obowiązującą od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku.

  wiosenna oferta konferencyjna 2016 www

  Źródła zdjęć: Hotel Styl 70, pexels.com

  Dodaj komentarz