recepcja@hotelstyl70.pl +48 32 449 30 00
 • Letnie imprezy okolicznościowe

  Letnie imprezy okolicznościowe

  Piękna aura za oknem, ciepłe dni i coraz cieplejsze noce – to wszystko sprawia, że okres wiosenno-letni jest świetną porą do organizowania imprez okolicznościowych, często o charakterze plenerowym. Tradycyjnie rozpoczynają się one w maju, miesiącu Komunii. Przy sprzyjającej pogodzie sezon wydarzeń okolicznościowych – bardziej uroczystych oraz mniej formalnych – trwa nawet do października. Jakie okazje są dobre do zorganizowania tego typu przyjęć? Jakie czynniki decydują o wyborze danego lokalu?

  Imprezy okolicznościowe na świeżym powietrzu

  Imprezy okolicznościowe to wydarzenia mniej lub bardziej liczne, w mniejszym lub większym stopniu uroczyste. Do najczęściej organizowanych zalicza się: Komunie, chrzciny, wesela, stypy, urodziny, imieniny, jubileusze, rocznice, imprezy firmowe, np. pikniki, eventy integracyjne, kolacje firmowe, spotkania studenckie i absolwenckie oraz wiele innych. Coraz częściej decydujemy się na zorganizowanie tego typu spotkań, nawet tych najmniej licznych, jak Komunie czy chrzciny, w wynajętych lokalach. Poza tym, że na przygotowanie imprezy we własnym zakresie często nie pozwalają nam własne warunki mieszkaniowe, to wynajęcie lokalu jest przede wszystkim bardzo wygodną opcją, nawet w sytuacji, gdy posiadamy duży dom z ogrodem. Doceniamy w takim rozwiązaniu kompleksową obsługę przyjęcia i to, że po zakończonej uroczystości wracamy do czystego domu.

  W zależności od rodzaju imprezy okolicznościowej i tego, czy mamy dowolność w wyborze jej terminu, to najczęściej decydujemy się na zorganizowanie przyjęcia lub eventu w okresie letnim. Wtedy to bowiem najłatwiej jest połączyć całe wydarzenie z plenerowymi atrakcjami czy nawet przygotować imprezę na świeżym powietrzu. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy planujemy np. dodatkowe gry i zabawy, jak w przypadku integracyjnych imprez firmowych, gdy wybieramy biesiadną formę przyjęcia i chcemy zorganizować np. grill czy ognisko, lub gdy w spotkaniu uczestniczy spora grupa dzieci. Słoneczna i ciepła pogoda pozwala także gościom bawiącym się wewnątrz lokalu na swobodne wyjścia przed obiekt, zaczerpnięcie świeżego powietrza i rekreacyjne spacery. Dlatego szukając lokalu na letnią imprezę okolicznościową, warto wybrać taki, który posiada ciekawą infrastrukturę wokół budynku, m.in. spokojne zielone tereny, i zapewnia gościom ustronną atmosferę. Ta ostatnia nie jest możliwa bez odpowiedniej lokalizacji obiektu. Oprócz niej równie ważnym elementem jest właściwe zaplecze lokalu – techniczne, sanitarne i gastronomiczne, zwłaszcza jeśli cała impreza okolicznościowa odbywa się na świeżym powietrzu. Organizując tego typu uroczystość, warto zatroszczyć się także o przygotowanie przemyślanego menu. Letnie dania powinny być lekkie, przyrządzone na bazie sezonowych produktów, orzeźwiające i kolorowe, z dużą ilością owoców i chłodnych napojów. W przypadku mniej oficjalnych imprez, jak np. piknik firmowy, warto postawić przede wszystkim na proste przekąski, w małych porcjach, które można skonsumować nawet na stojąco bez zbędnej zastawy.

  letnie-imprezy-okolicznosciowe_3

  Letnie imprezy okolicznościowe w Hotelu Styl 70

  Hotel Styl 70 posiada wiele czynników sprzyjających organizacji imprez okolicznościowych w sezonie letnim. Głównym atutem naszego obiektu są rozległe tereny zielone wokół Hotelu pozwalające gościom na spokojne, rekreacyjne spacery w trakcie imprez. Hotelowy park, staw, tereny leśne, bogactwo kwiatów oraz plac zabaw przy obiekcie uprzyjemniają każdą rodzinną uroczystość czy spotkania w gronie znajomych. Goście urządzający imprezę w dużej Restauracji Hotelu mają do dyspozycji obszerny taras, na którym mogą zaczerpnąć świeżego powietrza i porozmawiać w spokoju. Wybierając do organizacji przyjęcia małą salę restauracyjną, goście dysponują natomiast niezależnym wyjściem na zewnątrz budynku, które zapewnia im kameralną i intymną atmosferę uroczystości. Prawdziwie kameralną atmosferę gwarantuje gościom Domek Myśliwski znajdujący się w zacisznym ustroniu w sąsiedztwie Hotelu. To idealne miejsce na bardziej i mniej formalne spotkania liczące do 50 osób, które mogą być połączone z plenerowymi atrakcjami. Do wszystkich tych udogodnień dodajmy jeszcze doskonałą lokalizację Hotelu umożliwiającą łatwy dojazd oraz świeżą, sezonową kartę menu hotelowej Restauracji. Jeśli organizować letnie imprezy okolicznościowe, to tylko w Hotelu Styl 70!

  letnie-imprezy-okolicznosciowe_4