recepcja@hotelstyl70.pl +48 32 449 30 00
 • Klasyka w SPA

  Klasyka w SPA

  Wielkie otwarcie naszego kosmicznego SPA & wellness zbliża się wielkimi krokami. Zbiega się ono nieprzypadkowo w czasie z początkiem lata, bo to najlepsza pora do relaksu i odpoczynku. Równie dobrym sposobem na letni wypoczynek co wakacyjny wyjazd jest skorzystanie z odprężających zabiegów na ciało. O egzotycznych masażach pisaliśmy w tym poście, dziś chcemy skupić się na masażach klasycznych oraz na zabiegach o uzdrawiającej sile wody – suchej saunie fińskiej, tężni solankowej oraz wypoczynku w jacuzzi. Wszystkie wymienione formy relaksu znajdą się w ofercie naszego SPA.

  Masaż klasyczny – całego ciała i poszczególnych jego części

  Masaż klasyczny to masaż całościowy, całego ciała, a także wybranych jego partii. Pierwszy z nich ma charakter holistyczny, jest doskonałą metodą terapeutyczną oraz świetnym sposobem relaksacyjnym, znanym już od czasów starożytnych. Polecany jest osobom w różnym wieku i borykającym się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi, ale nie jest to warunek konieczny. Z masażu klasycznego mogą korzystać przecież i całkiem zdrowe osoby, które poszukują swojego ulubionego sposobu na wyciszenie, relaksację i poprawę wyglądu skóry, uelastycznienie i ujędrnienie ciała. Masaż całościowy, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, może mieć działanie pobudzające albo wyciszające. Podczas zabiegu stosuje się różne techniki pracy dłońmi – głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie oraz inne. Ważne, aby ruchy dłońmi były powolne i płynne. Masaż całego ciała polecany jest głównie osobom, które chcą uśmierzyć ból stawów, mięśni, głowy. Poprzez uczucie pełnego rozluźnienia masaż zmniejsza napięcie nerwowe będące powodem dolegliwości bólowych. Klasyczny masaż całego ciała w wyraźny sposób poprawia funkcjonowanie naszego organizmu, a w szczególności usprawnia pracę układu krążenia i limfatycznego, wspomagając tym samym właściwe dotlenienie organizmu i jego oczyszczanie ze szkodliwych toksyn, poprawia kondycję skóry oraz wspomaga przemianę materii i proces odchudzania.

  Poza kondycją fizyczną masaż całościowy dba również o stan naszej psychiki, wykazując silne działanie relaksacyjne i kojące umysł. I znowu w zależności od potrzeb – uspokaja, wycisza lub, wręcz odwrotnie, dodaje energii. Często do masażu klasycznego wykorzystuje się olejki zapachowe, które dodatkowo wzmacniają efekt zabiegu. Dodajmy także, że tego typu masaż jest polecanym sposobem wspomagającym leczenie kontuzji oraz stanowi on ważne wsparcie dla działań rehabilitacyjnych.

  essential-oils

  Poza masażem całego ciała klasyczna odmiana masażu obejmuje również poszczególne partie ciała. W ofercie naszego SPA & wellness znajdzie się masaż twarzy, głowy oraz stóp. Zabiegi te wykonywane są z racji występowania u osób określonych dolegliwości związanych właśnie z tymi częściami ciała. Masaż twarzy polecany jest osobom, które chcą oczyścić skórę twarzy z zalegających ubocznych produktów przemiany materii. Zabieg rozszerza naczynia krwionośne i pobudza zakończenia nerwowe, dostarczając tym samym skórze twarzy potrzebnych składników odżywczych. Co jest efektem takiego zabiegu? Dotleniona, oczyszczona i nawilżona skóra. Ponieważ masaż na określoną partię ciała, czyli jego skończony wycinek, działa punktowo i tym samym kumuluje swoje oddziaływanie, dlatego też lista przeciwwskazań do jego stosowania jest nieco dłuższa. I tak np. masaż twarzy nie może być wykonywany u osób cierpiących na zmiany skórne, takie jak liszaj, opryszczkę, trądzik, owrzodzenia i stany zapalne skóry, a także na stany zapalne i ropne w jamie ustnej, powiększone węzły chłonne, stan ropny migdałków, guzki niewiadomego pochodzenia, wysokie ciśnienie, zaawansowaną miażdżycę, zakrzepicę, zapalenie żył, choroby nowotworowe, tętniaki, nadczynność tarczycy czy niewyrównane wady serca. Masaż twarzy odradza się również kobietom w ciąży.

  Masaż głowy to świetny sposób na uśmierzenie bólu głowy. Poprawiając krążenie krwi, skutecznie likwiduje zmęczenie i, co ciekawe, w niektórych przypadkach może nawet zatrzymać proces łysienia. Dlatego warto skorzystać z tego zabiegu w przypadku nadmiernego wypadania włosów spowodowanego nieprawidłowym krążeniem. Nawet u osób, które takiego problemu nie mają, masaż głowy wyraźnie wzmacnia strukturę włosów, sprawiając, że są znacznie lepiej odżywione. Podstawą masażu są delikatne ruchy opuszkami palców, a następnie lekkie uciskanie skóry głowy.

  masaz-glowy

  Podobnie jak inne masaże, tak i masaż stóp w pierwszej kolejności przynosi ulgę zmęczonym stopom. Dzieje się tak, ponieważ zabieg poprawia krążenie tej części ciała, pomagając jednocześnie w szybszym usuwaniu toksyn z organizmu. Kiedy stopy są zmęczone? Gdy nadmiernie je eksploatujemy. Dlatego zabieg ten polecany jest głównie osobom prowadzącym aktywny, chodzący tryb życia, a więc uprawiającym np. jogging czy nordic walking. Z masażu stóp powinny skorzystać obowiązkowo kobiety chodzące na co dzień w butach na wysokim obcasie oraz wszystkie osoby wykonujące pracę stojącą, ponieważ efektywnie likwiduje on obrzęki łydek, rozluźniając ich zesztywniałe mięśnie. Już od najdawniejszych czasów zwykło się uważać, że stopy są mapą całego organizmu, a poprzez uciskanie właściwych receptorów na stopach wpływamy tak naprawdę na zdrowie poszczególnych narządów ciała i stymulujemy je do właściwej pracy.

  Zabiegi z zakresu hydroterapii