recepcja@hotelstyl70.pl +48 32 449 30 00
 • Komu w drogę, temu czas – czyli jak przygotować się do dłuższej podróży

  Komu w drogę, temu czas – czyli jak przygotować się do dłuższej podróży

  Wakacje to czas podróży dalekich i bliskich. Czasem nawet kilkudniowy wypad za miasto potrafi doskonale zregenerować i dodać sił do pracy. Lato sprzyja jednak przede wszystkim dalszym wojażom, do których trzeba się trochę lepiej przygotować.

  Poszukiwacze przygód

  Jeśli sądzicie, że przygód szukają tylko archeologowie pokroju Indiana Jonesa – jesteście w błędzie. W trakcie wakacji każdego z nas spotkać ich może cała masa, choć miejmy nadzieję, że wszystkie będą należały wyłącznie do miłych wspomnień.

  Każdy z nas inaczej planuje urlop i inaczej się do niego przygotowuje. Wiele zależy od upodobań, temperamentu i poziomu „szaleństwa”. W dzisiejszych czasach nikogo już jednak nie dziwi planowanie wyjazdu z dnia na dzień i korzystanie z ofert typu last minute. Szybkie pakowanie walizki, bookowanie hotelu na trasie i wyjazd w ostatniej chwili zapewniają wzrost adrenaliny oraz gwarantują szereg anegdotek na przyszłość do opowiadania znajomym. W wyjazdach tego typu pewne jest tylko jedno – że będzie się działo!

  luggage-933487_1280

  Wiele zależy także od osobliwych predyspozycji, które każdy z nas ma. Jedni się spóźniają (i tym życzymy, aby na lotnisku zawsze byli o czasie), inni mają pecha (jeśli zatem wybierać się z nimi na wspólne wakacje – lepiej rezerwować wyjazd na wszelki wypadek w innym biurze podróży), jeszcze inni twierdzą, iż przyciągają do siebie dziwnych ludzi i sytuacje (ci, siłą rzeczy, zabawnych historii do opowiadania będą mieć najwięcej). Oczywiście można zawsze liczyć także na kumulację przygód. Jeśli podzielimy się nimi z przyjaciółmi w mediach społecznościowych – mnogość lajków murowana!

  Wakacje na czterech kółkach

  Coraz więcej osób planuje wakacyjne wyjazdy samodzielnie, decydując się na rezerwacje bezpośrednio w hotelach, bez udziału biur podróży. Podróżowanie na własną rękę będzie miało szereg zalet, ale nie każdy się na to zdecyduje. Korzystając z oferty pakietowej w zasadzie nie trzeba się już niczym przejmować, ponieważ o planowanie naszego pobytu dbają pracownicy biur podróży. To pewien atut. Nie można jednak zapomnieć o tym, że w takim przypadku mamy ograniczone pole wyboru odnośnie szczegółów oferty, aniżeli planując wyjazd samodzielnie.

  photography-700138_1920

  Zdecydowaną zaletą wyjazdów na własną rękę jest nieograniczone (no, prawie) pole możliwości. To my sami bowiem decydujemy kiedy ruszamy, gdzie chcemy zatrzymać się na dłużej, co interesuje nas w okolicy, jakie zabytki chcemy zobaczyć, a co będzie dla nas stratą czasu. Niezależność wynikająca z możliwości samodzielnego decydowania o przebiegu podróży jest zatem w tym przypadku kluczowa. Należy jednak pamiętać, że wybór takiej opcji wiąże się również z koniecznością doboru trasy, hotelu i środków transportu oraz spięciu tego w całość w określonym budżecie. Da się to zrobić, ale trzeba temu poświęcić nieco więcej czasu niż „gotowcom” z katalogów biur podróży. Niemniej jednak jeśli zapytacie miłośników samodzielnego organizowania podróży czy warto, usłyszycie tylko jedną odpowiedź: zdecydowanie tak!

  Jak wybrać hotel?

  Pierwszy wybór, jakiego przyjdzie dokonać to znalezienie odpowiedniego celu podróży. Można korzystać z mapy, dobrodziejstw Internetu lub doświadczeń znajomych. Gdy tylko zdecydujecie dokąd, pozostanie wybrać odpowiednie hotele – zarówno na trasie, jak również w miejscu docelowym. Z całą pewnością istotnym kryterium wyboru będzie zawsze standard i jakość obsługi. Z pewnością warto przyjrzeć się opiniom innych turystów lub wybrać obiekt polecony przez znajomych. Wybierając się w podróż za granicę należy przy tym pamiętać, że kategoryzacja hoteli podawana w gwiazdkach nie jest taka sama we wszystkich krajach i może różnić się od naszych oczekiwań.

  z lotu ptaka

  Kolejnym kryterium wyboru będzie lokalizacja. Jeśli szukamy hotelu na nocleg w podróży – najwygodniej będzie jeśli znajdzie się on na naszej trasie. Chcąc zwiedzać okolicę – nie zawsze warto decydować się na rezerwację w samym centrum. Może bowiem okazać się, że na obrzeżach znajdziemy nocleg na lepszych warunkach: z łatwiejszym dojazdem, wygodniejszym miejscem parkingowym czy szerszą ofertą usług dodatkowych. Szukając hotelu w miejscu wypoczynkowym z kolei – koniecznie należy zwrócić uwagę na położenie względem interesujących nas miejsc. Dla jednych będzie to bliskość miejskich rozrywek, dla innych wręcz przeciwnie – cisza i spokój.

  Weekend na Śląsku? A jakże!

  Cóż jednak począć, gdy szef nie zgadza się na dłuższy urlop? Mieszkańcy Śląska powinni sobie poradzić z pomocą weekendowych wypadów. W promieniu 100 km czekają bowiem nie tylko piękne Beskidy i Jura Krakowsko-Częstochowska, ale także wiele ciekawych miejsc bliżej aglomeracji.

  Taką perełką jest oczywiście opisywana już przez nas Pszczyna i jej okolice pełne lasów, jezior, tras rowerowych i parków. Godne uwagi są także Goczałkowice-Zdrój – zarówno część uzdrowiskowa, jak również imponująca widokami zapora. W Tychach czeka na zwiedzających Browar oraz liczne tereny zielone (m.in. piękne Paprocany). Niewiele dalej, znajduje się Bielsko-Biała czarujące Starym Miastem i bliskością gór.

  Wymieniamy tylko kilka miejsc, w których można odpocząć w krótkim czasie, a przy okazji coś zwiedzić. Jeśli będziecie szukać noclegu w okolicach Pszczyny, zapraszamy do Hotelu Styl 70 (www.hotelstyl70.pl). Po drodze koniecznie patrzcie na znaki, a z pewnością trafice!

  hotel pylon

  Źródło zdjęć: pixabay.com, Hotel Styl 70