recepcja@hotelstyl70.pl +48 32 449 30 00
 • Wakacje na Śląsku? Jakie atrakcje na nas czekają?

  Wakacje na Śląsku? Jakie atrakcje na nas czekają?

  logo_śląskie

  Wakacje już za chwilę. Nadal nie wiecie jak je spędzić na Śląsku? Dziwicie się, że proponujemy Śląsk? Region, który jeszcze do niedawna kojarzył się ze smogiem, dymiącymi kopalniami i brudem?

  Tak! Śląsk pokazuje swoje atrakcje i ściąga ludzi nie tylko z całej Polski ale i świata! Hasło „Śląskie. Pozytywna energia” idealnie wpasowuje się w jego wizerunek. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie.

  żywiecki_park_krajobrazowy
  Żywiecki Park Krajobrazowy zachwyca szklamai wszystkich miłośników pieszych wędrówek

  Myśląc „Wakacje na Śląsku” pierwsze na myśl przychodzą Beskidy i takie miejsca jak Szczyrk, Wisła, Istebna, Korbielów, Ustroń, Brenna, Milówka. Cudowne szlaki turystyczne oddalone tylko pół godziny jazdy od Hotelu Styl70.

  jezioro_łąka
  Jezioro Łąka w Pszczynie to miejsce cieszące się dużą popularnością w okolicy

  Na Śląsku odpoczniecie na łonie natury, zapraszają Was bowiem lasy: lubliniecki, raciborski i pszczyński. Do tego parki krajobrazowe Żywiecki, Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, lasy w Rudach Wielkich i nad górną Liswartą oraz Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Ziętka w Chorzowie, zwany „zielonymi płucami Śląska”.

  Na amatorów wody i sportów wodnych czeka Pogoria w Dąbrowie Górniczej, zalew Sosina w Jaworznie i Zalew Rybnicki. Odpocząć nad wodą możecie również nad Zbiornikiem goczałkowickim. Goczałkowice Zdrój oddalone są niecałe 8 km od Hotelu. W samej Pszczynie, tuż obok Hotelu popływacie nad Jeziorem Łąka. Jeśli chcesz się wspinać to tylko Jura Krakowsko – Częstochowska, tam też pojeździsz na rowerach, koniach i quadach.

  Śląskie to fantastyczna sieć ścieżek rowerowych. Odwiedź rowerem zamki w Będzinie i Siewierzu. Obowiązkowo też zamek w Pszczynie a stamtąd już tylko rzut beretem do Hotel Styl70 po chwilę wytchnienia i na pyszny obiad.

  restauracja
  Restauracja Styl 70 to gwarancja pysznego obiadu
  zamek_pszczyna
  Pszczyński zamek każdego roku zachwyca tysiące turystów

   

   

   

   

   

  Przy okazji zamku odwiedźcie koniecznie Skansen – w tym Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, Zagrodę Żubrów, Muzeum Prasy Śląskiej i wiele innych. Dla wielbicieli architektury drewnianej polecamy pętlę pszczyńską – czyli piękne drewniane kościoły na szlaku Architektury Drewnianej.

  muzeum prasy śląskiej
  W Muzeum Prasy Śląskiej poznamy kolebkę techniki drukarskiej
  żubry
  Żubry – duma mieszkańców Pszczyny

  Piękny zamek czeka również na Was w Gliwicach. To tylko godzina drogi od Hotelu. A zaraz obok zespół klasztorno-pałacowy w Rudach. Zachęcamy też do zwiedzenia radiostacji

  gliwickiej, zamkowego wzgórza w Cieszynie oraz Jaworzna, gdzie zachował się unikalny na światową skalę rynek w kształcie trójkąta.

  Śląsk, to także rozwinięta turystyka sakralna. Jasna Góra w Częstochowie przyciąga miliony pielgrzymów z całego świata. Szlakiem sakralnym zwiedźcie również bazylikę w Piekarach Śląskich, Rybniku i Panewnikach. W Lublińcu zobaczcie XIII-wieczny kościół św. Mikołaja.

  radiostacja gliwice
  Radiostacja w Gliwicach to obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania

  Następny na obowiązkowej trasie wakacyjnej leży skansen górniczy Królowa Luiza, kopalnia Guido w Zabrzu oraz Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Wyjątkową atrakcją jest Szlak Zabytków Techniki, czyli 36 miejsc związanych z historią
  przemysłu, m.in.: Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie,
  Muzeum Chleba w Radzionkowie, G
  órnośląska Kolej
  Wąskotorowa w Bytomiu i Miasteczku Śląskim, Galeria Szyb Wilson, osiedla Nikiszowiec i Giszowiec w Katowicach. Wszystkie te atrakcje w promieniu kilkudziesięciu kilometr
  ów od Styl70!

  Amatorów nietuzinkowych wycieczek zachęcamy do nocnego zwiedzania Tyskiego Muzeum Piwowarstwa, oddalonego o zaledwie 18km. Podczas nocnych spektakli aktorzy wcielają się w postacie związane z historią browarów! Tychy zapraszają również do nowo otwartego nowoczesnego Parku Wodnego. Kompleks basenów, łaźni i saun, duży parking, strefa sportowa i rekreacyjna.

  kopalnia guido
  Zwiedzanie kopalni Guido to prawdziwa atrakcja w okolicy!

  Jeśli potrzebujecie jeszcze więcej zabawy, to nie można pominąć Energylandii w Zatorze. Największy park rozrywki w Polsce to gwarancja udanej zabawy dla całej rodziny! Przy okazji pobytu w Hotelu Styl 70 możecie zakupić bilety do parku rozrywki w recepcji – dzięki temu oszczędzicie mnóstwo czasu na stanie w kolejce przy wejściu do parku. A potem już tylko 40km dzieli Was od fantastycznej zabawy!

  energylandia
  Energylandia zapewni masę zabawy dla dzieci i dorosłych

  Wakacje na Śląsku to sposób na udany pobyt. Znajdą tu bowiem atrakcje dla siebie zarówno amatorzy sportów, pieszych wycieczek jak i zwiedzania oraz spokojnego, rodzinnego odpoczynku. Do tego pyszne jedzenie i komfortowe hotele.

  Podsumowując, zebraliśmy dla Was kilka najważniejszych i obowiązkowych punktów na mapie Śląska, które musicie zobaczy

  1. Pszczyna – Zamek – dawna magnacka rezydencja otoczona pięknym ogrodem. Zamek uniknął zniszczeń podczas II wojny światowej, więc zachowało się w nim oryginalne wyposażenie i meble.
  2. Częstochowa – Jasna Góra – zespół klasztorny zakonu paulinów z XIV wieku. Jedno z najważniejszych miejsc kultu maryjnego, centrum pielgrzymkowe w kraju.
  3. Katowice – Nikoszowiec – osiedle górnicze związane z kopalnią Giesche. Zostało zaprojektowane przez Georga i Emila Zillmannów. Pierwszy blok z czerwonej cegły do użytku oddano w 1911 roku. Składa się na nie tysiąc mieszkań, park ludowy, łaźnię, cechownię, kościół, dom noclegowy, sklepy, pralnię, szkołę.
  4. Chorzów – Rosarium w WPKiW. 7ha ogród otwarty w 1968 roku z okazji Międzynarodowej Wystawy Róż. Kolekcja 30000 kwiatów w 300 odmianach przypomina ogromny plaster miodu. Piękne alejki, oczka wodne, łąka a także pomnik Karlika i Karolinki.
  5. Goczałkowice – Miasto uzdrowiskowe, czyli szpitale, sanatoria i zakłady lecznicze. Udokumentowane właściwości lecznicze tamtejszych wód i torfowisk skutecznie podleczą Twoje zdrowie i pozwolą odpocząć.
  6. Tarnowskie Góry – Sztolnia Czarnego Pstrąga w dawnej kopalni srebra – 600-metrowy fragment sztolni odwadniającej kopalni Fryderyk (później Kościuszko). Podczas wycieczki na łodziach można oglądać stalaktyty i oryginalne partie chodnika sztolniowego wykutego w dolomitowej skale.
  7. Zabrze – Kopalnia Guido – Założył ją w 1855 roku książę Guido Henckel von Donnersmarck. Organizowane są tu przedstawienia teatralne, koncerty.
  8. Gliwice – Radiostacja – 111 m wysokości, najwyższa na świecie budowla z drewna. Mieści Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów.
  9. Istebna, Koniaków i Jaworzynka – Beskidzka Trójwieś – najwyżej położone miejscowości w Beskidzie Śląskim. Cudowne widoki i trasy turystyczne. Z Ochodzitej (895 m n.p.m.) widać Beskid Śląski i Żywiecki, a przy dobrej pogodzie także Tatry.
  10. Pustynia Błędowska – rozciąga się od Błędowa, dzielnicy Dąbrowy Górniczej do gminy Klucze. Jej długość to 10 km, szerokość około 4 km. Obszar jest objęty programem Natura 2000.
  11. Energylandia w Zatorze – największy park rozrywki w Polsce, 26 ha atrakcji, zabaw i sfer tematycznych dla osób w każdym wieku.

  Mało? Zapewniamy, że atrakcji na Śląsku jest aż nadto! Na pewno nudzić się nie będziecie.