recepcja@hotelstyl70.pl +48 32 449 30 00
 • Doskonała lokalizacja

  Urokliwe otoczenie hotelu

  Okolice Pszczyny

  Pszczyna nie bez przyczyny nazywana jest „Perłą Górnego Śląska”. Dzięki szerokim możliwościom spędzania wolnego czasu, to niezwykle urokliwe miejsce położone tuż przy aglomeracji śląskiej, stanowi niezwykle przyjazny cel weekendowych wyjazdów. Aktywnym polecamy liczne ścieżki rowerowe, poszukujących spokoju wyciszy piękny park pszczyński, miłośników natury zapraszamy do Pokazowej Zagrody Żubrów, zaś głodnych historii nie może zabraknąć w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Wszystkie najciekawsze atrakcje Pszczyny znajdują się w zasięgu zaledwie 3-5 km od hotelu, ale także w dalszej okolicy odnaleźć można wiele interesujących miejsc:

  • Zespół Pałacowo-Parkowy w Pszczynie – usytuowany w samym sercu miasta. Zamek należy do nielicznych muzeów tego typu w Europie, w którym można podziwiać historyczne wyposażenie. Park w stylu angielskim posiada powierzchnię 156 hektarów, pełnych kanałów wodnych, romantycznych mostków i oryginalnych zabudowań.
  • Pokazowa Zagroda Żubrów jest jedną z ulubionych części parku, zwanych „Zwierzyniec”. Zobaczyć tu można nie tylko żubry, ale także muflony, jelenie, daniele i sarny, podziwiając przy tym piękno fauny i flory ziemi pszczyńskiej.
  • Skansen „Zagroda Wsi Pszczyńskiej” jest kolejną z atrakcji wchodzących w skład Zabytkowego Parku Pszczyńskiego. Można obejrzeć tu usytuowane na powierzchni 2 hektarów, XIX-wieczne zabytki architektury drewnianej.
  • Tyskie Muzeum Piwowarstwa (ok. 20 km) to z kolei miejsce, w którym piwo waży się od 400 lat. Muzeum znajduje się w dawnej kaplicy ewangelickiej z początku XX w., ufundowanej przez książęcych właścicieli browaru.
  • Muzeum Browaru Żywiec (ok. 45 km) – miejsce, w którym możemy śledzić bogatą historię browaru, gdzie tradycje piwowarskie sięgają już czasów średniowiecza.
  • Park Miniatur w Inwałdzie (ok. 50 km) to atrakcje nie tylko dla najmłodszych. W „Świece marzeń” obejrzeć można ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinksa, Biały Dom.
  • Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (ok. 30 km)symbol Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych w czasie II wojny światowej. Odwiedzającym udostępniane są tereny i obiekty byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau.
  • Ogrody Kapias w Goczałkowicach (ok. 9 km) - ogrody do zwiedzania i Restauracja Kapias
  • Zapora na Jeziorze Goczałkowickim (ok. 10 km) - miejsce rekreacyjne, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju biernie lub aktywnie (nordic walking, rower, rolki).
  • Muzeum Fauny i Flory w Jaworzu (ok. 30 km) - unikatowe muzeum, w którym można zobaczyć mieszkańców głębin wodnych - oceanów, mórz i jezior, przywiezionych z dalekich podróży przez pasjonatów i miłośników przyrody.

  Zobacz galerię zdjęć

  Kontakt

  32 449 30 00

  recepcja@hotelstyl70.pl

   

  Hotel Styl 70***

  ul. Studzienicka 58

  43-211 Piasek k. Pszczyny

   

  >  RESTAURACJE

  >  SPA

  Napisz do nas